WDSL
ID:
PIN:
Prędkość:
Prędkość
Okres umowy:
Czas trwania umowy
Opcja:
Różnice między WDSL a LTE

LTE, czyli Long Term Evolution, to w prostych słowach Internet dostarczany za pomocą masztów telefonii komórkowej. Wbrew panującej opinii, technologia na której bazuje ta usługa wykorzystywana jest od wielu lat. Firma INTERKONEKT S.C., korzystając z przekaźników usługi WDSL, dostarcza swoim klientom Internet drogą radiową już od 2004 r., czyli od ponad 10 lat!

W tym kontekście usługi te są więc rozwiązaniami pokrewnymi. Podstawą różnicą jest jednak limit transferu danych. Operatorzy sieci LTE proponują wprawdzie szybki Internet dostarczany drogą radiową, jednak w większości przypadków ograniczony jest on limitem transferu uzależnionym od wysokości płaconego abonamentu.

Dla przykładu korzystając z najniższego abonamentu na usługę LTE w sieci PLUS, klient może serfować po sieci bez ograniczeń dopóki jego transfer danych nie przekroczy 8 GB w miesiącu. Po wykorzystaniu tego pakietu pobieranych danych ma on dwa wyjścia – może dokupić sobie dodatkowy transfer danych, bądź też korzystać z usługi LTE do końca okresu rozliczeniowego z maksymalną prędkością do 1 Mb/s.

Jak donosi portal NaTemat.pl z prestiżowego i niezależnego raportu przeprowadzanego przez międzynarodową firmę Sandvine wynika, że w całej Europie średnia miesięczna konsumpcja Internetu w przypadku stałego plasuje się na poziomie 13,4 GB (10,9 - pobieranie, 2,5 – wysyłanie).

Dla tego też traktowanie usługi LTE jako źródła stałego dostępu do Internetu w domu może być rozwiązaniem bardzo ryzykownym. W przypadku sieci WDSL problem ten nie występuję. Wszyscy klienci korzystający z usługi otrzymują stałą prędkość bez limitów i bez dodatkowych opłat, niezależnie od wysokości płaconego abonamentu. Rozwiązanie to zapewnia więc stabilny dostęp do Internetu bez konieczności nerwowego monitorowania poziomu pobranych danych.

innowacyjna gospodarka